Oprava slovenského prekladu DIVI šablóny

19. decembra 2019

Divi šablóna patrí medzi populárne prémiové WordPress šablóny v súčasnosti. V tomto príspevku vám ukážem, ako opraviť chybné slovenské preklady. Táto šablóna od Elegant Themes sa hrdí prekladmi do 32 jazykov a podporou RTL (písanie sprava doľava), čo je síce úctyhodné číslo, ale väčšinou ide o tzv. „strojové preklady“. Vyskytujú sa v nich časté chyby zobrazovania znakov v podobe obdĺžnikov, alebo nezmyselné preklady viet, či slov.

Chybný preklad DIVI

Oprava prekladov spočíva v nahradení pôvodných PO/MO súborov s prekladmi  za nové pomocou tzv. „Child Theme“ (Child šablóny). Tieto súbory/preklady je možné upravovať pomocou programu Poedit. Prípadne si môžete stiahnuť mnou opravený preklad bulderu. Ak narazím na ďalšie problémy v preklade, budem ho pravidelne aktualizovať.

Po stiahnutí súboru stačí archív rozbaliť a nahrať do vašej Child šablóny cez FTP. Použitie Child šablóny je dôležité. Ak by ste nahrali prekladové súbory priamo do DIVI, pri ďalšom update by sa vám upravené preklady nahradili originálnymi prekladmi a tak by ste prišli o vaše úpravy.

Po nahratí prekladov na hosting cez FTP stačí otvoriť súbor functions.php taktiež v priečinku Child šablóny a vložiť tam nasledujúci kód:

Preklady ‚Divi‘ a ‚et-core‘ som zatiaľ nepotreboval opravovať, preto sú momentálne zakomentované lomítkami. Stačí uložiť a je hotovo.

Potrebujete pomocť s WordPress webom?

Ďalšie články…

Zabezpečenie WordPress

Zabezpečenie WordPress

V tomto príspevku vám ukážem, ako si svojpomocne zabezpečiť svoj WordPress. Vďaka tomu, že WordPress je...

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *